Pololetní vysvědčení je rozdáno a nám začíná druhá část školního roku. Podívejte se, co nás čeká hned zkraje druhého pololetí. 

MATEŘSKÁ ŠKOLA

 • Téma měsíce: Zvířátka v zimě

                                 Karneval

                                 Masopust

 • Seznámení s lidovými říkadly a rozpočítadly
 • Masopustní hostina – příprava občerstvení
 • Hry na řemesla
 • Hra na hudební nástroje
 • Vyrábění škrabošek
 • Karnevalový rej v maskách (25.2.)
 • Spolupráce s rodiči: Hry rodičů s dětmi ve školce

středa 5.2. 7.30 – 9.15

čtvrtek 6.2. 13. 45 – 15.30

 • Čtení pohádek dětem před spaním, dopoledne k tématu měsíce (průběžně podle domluvy)
 • Účast v projektu výtvarné přehlídky a soutěže pro předškoláky „Školka plná dětí“

 

ZÁKLADNÍ ŠKOLA

 • Instalovali jsme naši výstavu do Městského divadla ve Žďáru nad Sázavou. Je velmi vydařená, stojí za zhlédnutí, a tak zveme všechny k návštěvě. Je přístupná vždy 1 hodinu před jakýmkoliv představením.
 • Ve čtvrtek 13. 2. navštívíme Knihovnu M. J. Sychry ve Žďáru n. S., kde na nás čeká program týkající se pohádek, protože právě těm se ve čtení zrovna věnujeme. Po programu v knihovně si půjdeme prohlédnout naši výstavu do Městského divadla.
 • V pátek 14. 2. od 9 hod. proběhne ve škole preventivní program s Policií ČR
 • Ve čtvrtek 20. 2. uspořádáme školní soutěž v mluveném projevu. Žáci podle ročníků budou buď recitovat básničku nebo (ti starší) napíší a přednesou svoji vlastní literární práci na určené téma (vše si předem domluvíme v hodinách čtení). Přizvaná porota vybere vítěze jednotlivých kategorií.
 • V týdnu od 24. 2. zařadíme projektový den „Vítáme letní olympiádu Tokyo 2020“. Postupně se jedenkrát měsíčně budeme seznamovat s jednotlivými druhy letních sportů, s našimi významnými sportovci, kteří se olympiády zúčastní, a místem, kde olympiáda v létě proběhne. Závěrem školního roku si uspořádáme vlastní sportovní olympiádu a v rámci TV si zazávodíme.
 • Prosíme rodiče o platby na 2. pololetí šk. roku (do 14. 2. u p. uč. Hromádkové):

Družina: 250,- Kč

Šikulka: 200,- Kč

Kulinář: 100,- Kč

EkoParta: 100,- Kč

 • Ještě prosíme, aby si každý žák donesl do třídy krabičku papírových kapesníků.
 • Uvítali bychom jakékoliv množství papírů různých formátů, na které se dá malovat nebo kopírovat – máme na mysli vyřazený papír z kanceláří nebo různých obchodů, provozů. Mohou být z jedné strany potištěné. Děkujeme.
Copyright © Základní a mateřská škola Světnov.