Pololetní vysvědčení je rozdáno a nám začíná druhá část školního roku. Podívejte se, co nás čeká hned zkraje druhého pololetí.

MATEŘSKÁ ŠKOLA

• Téma měsíce: Zvířátka v zimě

Karneval

Masopust

• Seznámení s lidovými říkadly a rozpočítadly
  • Masopustní hostina – příprava občerstvení
  • Hry na řemesla
  • Hra na hudební nástroje
  • Vyrábění škrabošek
  • Karnevalový rej v maskách (25.2.)
  • Spolupráce s rodiči: Hry rodičů s dětmi ve školce

středa 5.2. 7.30 – 9.15

čtvrtek 6.2. 13. 45 – 15.30

• Čtení pohádek dětem před spaním, dopoledne k tématu měsíce (průběžně podle domluvy)
  • Účast v projektu výtvarné přehlídky a soutěže pro předškoláky „Školka plná dětí“

ZÁKLADNÍ ŠKOLA

• Instalovali jsme naši výstavu do Městského divadla ve Žďáru nad Sázavou. Je velmi vydařená, stojí za zhlédnutí, a tak zveme všechny k návštěvě. Je přístupná vždy 1 hodinu před jakýmkoliv představením.
  • Ve čtvrtek 13. 2. navštívíme Knihovnu M. J. Sychry ve Žďáru n. S., kde na nás čeká program týkající se pohádek, protože právě těm se ve čtení zrovna věnujeme. Po programu v knihovně si půjdeme prohlédnout naši výstavu do Městského divadla.
  • V pátek 14. 2. od 9 hod. proběhne ve škole preventivní program s Policií ČR
  • Ve čtvrtek 20. 2. uspořádáme školní soutěž v mluveném projevu. Žáci podle ročníků budou buď recitovat básničku nebo (ti starší) napíší a přednesou svoji vlastní literární práci na určené téma (vše si předem domluvíme v hodinách čtení). Přizvaná porota vybere vítěze jednotlivých kategorií.
  • V týdnu od 24. 2. zařadíme projektový den „Vítáme letní olympiádu Tokyo 2020“. Postupně se jedenkrát měsíčně budeme seznamovat s jednotlivými druhy letních sportů, s našimi významnými sportovci, kteří se olympiády zúčastní, a místem, kde olympiáda v létě proběhne. Závěrem školního roku si uspořádáme vlastní sportovní olympiádu a v rámci TV si zazávodíme.
  • Prosíme rodiče o platby na 2. pololetí šk. roku (do 14. 2. u p. uč. Hromádkové):

Družina: 250,- Kč

Šikulka: 200,- Kč

Kulinář: 100,- Kč

EkoParta: 100,- Kč

• Ještě prosíme, aby si každý žák donesl do třídy krabičku papírových kapesníků.
  • Uvítali bychom jakékoliv množství papírů různých formátů, na které se dá malovat nebo kopírovat – máme na mysli vyřazený papír z kanceláří nebo různých obchodů, provozů. Mohou být z jedné strany potištěné. Děkujeme.