Mateřská škola:

• Téma měsíce: Předjaří , počasí, zdraví

- pozorování změn v přírodě, využítí lupy, dalekohledu

- tematické vycházky ve vesnici, do okolí

- rozvoj poznání – využití atlasů, encyklopedií

- kalendář počasí

- pečení chlebových bochánků

- poznávání sušených bylinek, příprava čajů

- cvičení jógy

• návštěva knihovny v ZŠ
  • cvičení v KD Světnov
  • Čtvrtek 26. 3. – Divadlo JoJo „Jak Bonifác a Eulálie vyřešili jarní lumpárie“ – pohádka v MŠ (50,- Kč)

Cílem měsíce je: poskytnout dětem ve všech činnostech podněty ke kreativnímu způsobu prožívání a vyjadřování.

Spolupráce s rodiči:

• tení pohádek
  • Den otevřených dveří – dopolední aktivity společně ( 7.45 – 10.00 hod.)

Základní škola:

• V pátek 6. 3. – bruslení na Zimním stadionu ve Žďáru nad Sázavou. Přesné informace dostanou žáci ve středu 4. 3. (vybíráme pouze 12,- kč na cestovné, pronájem stadionu hradí OÚ Světnov)
  • V týdnu 9. – 13. 3. – jarní prázdniny
  • V úterý 17. 3. – Zámek Žďár n. Sáz. – výukový program „Jaké příběhy přináší voda“ (vybíráme 82,- kč = 70,- Kč vstup na program, 12,- Kč cestovné)
    • Voda jako součást světa kolem nás, využití a význam vody v minulosti a dnes (každodenní život, hospodářství, cestování, zdroj energie), pohyb vody v areálu kláštera, v okolní přírodě, na světě ..., vlastnosti vody. Program je směřovaný ke Světovému dni vody (22.3.)
  • V pátek 20. 3. – nastává jarní rovnodennost (připomeneme si jarní procesy v přírodě)
  • V úterý 24. 3. proběhne ve škole Den otevřených dveří (viz. letáček)
  • Ve čtvrtek 26. 3.
    • 2. a 3. ročník Divadlo JoJo – pohádka v MŠ (50,- kč)
    • 4. a 5. ročník – projektový den k Olympiádě – vodní sporty

V období jarních prázdnin bude ZŠ i MŠ uzavřena. (V MŠ byl zjištěn minimální zájem o provoz.) V obou budovách budou probíhat sanitární práce a drobné opravy.

Na středu 8. 4. 2020 připravujeme ZÁPIS DO 1. ROČNÍKU ZŠ pro šk. rok 2020/2021. Podrobné informace budou na nástěnkách ZŠ i MŠ, na vývěsce OÚ Světnov a na webu školy i obce.